W marcu w naszej szkole odbył się konkurs informatyczny pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych, stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej, rozwijanie twórczego myślenia uczniów i stosowania wiedzy w praktycznym działaniu oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa w internecie.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Uczniowie mieli do wyboru wykonanie projektu witryny internetowej, plakatu lub infografiki na temat bezpiecznego korzystania oraz zagrożeń z którymi można się spotkać w internecie.
Prace oceniło jury w składzie: dyrektor pan Kazimierz Winnicki, pani Katarzyna Sęczyk-Milewska, pan Andrzej Kosiński, a ocenie podlegały pomysłowość, estetyka, zastosowane technologie informatyczne. Wyniki prezentują się następująco:
kategoria strona internetowa:
I miejsce Dominik Potęga,
II miejsce Jakub Łasiński,
III miejsce Szymon Szczesiak.
kategoria plakat:
I miejsce Antoni Graczykowski,
II miejsce Michał Dębiński,
III miejsce Hubert Hejka.
kategoria prezentacja multimedialna:
I miejsce Marcelina Mulcon,
II miejsce Lena Krajewska,
III miejsce Zuzanna Słoboda.
Uczniowie otrzymali dyplomy, ocenę celującą z informatyki, a autorzy najlepszych prac nagrody rzeczowe.
Konkurs zorganizował nauczyciel informatyki Andrzej Kosiński.