W ciągu roku szkolnego w naszej szkole trwał konkurs „Góra grosza”. Przystąpili do niego uczniowie z klas I – VIII Szkoły Podstawowej. Zbierali oni monety o nominale 5, 10, 20, 50 groszy. Zbiórka trwała do od lutego do końca maja.
Największym zbieraczem grosza w klasach młodszych i I miejsce zajęła klasa Ia. W klasach starszych zaś I miejsce zajęła klasa VII.
Do akcji przystąpiły również: klasy Ib, II, IIIa i IIIb, oraz klasy IV, Va i Vb, VIa i VIb, VIIIa i VIIIb. Łącznie zebrano 367,52 złote. Zebrana kwota pokazała, że jeden grosz znaczy niewiele, ale zebranie większej ilości, zaangażowanie mniejsze lub większe - tworzy już konkretną sumę pieniędzy, która została przekazana do Oddziału PCK w Rypinie.
Członkowie SK PCK wraz z opiekunem p. Anitą Okońską dziękują wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.